AMD, Radeon Pro WX 3200 Ekran Kartları Çıktı

1
41

AMD tarafından sessizce piyasaya sürülen yeni WX 3200 adlı profesyonel Radeon ekran kartları 2019 mimarisini içerisinde barındırıyor.

WX 3200 serisi ekran kartları AMD’nin yeni GPU’su olup genel olarak CAD programlarının kullanılacağı iş istasyonlarını için üretilmiştir. CAD programlarında hızlanma ve düşük güç tüketimi hedeflenerek düşük profilli düşük kapasiteli iş istasyonlarında bile harika işler çıkarabilecek şekilde tasarlanmıştır.

WX 3200 üzerinde dört adet 4K mönitöre bağlantı verebileceğiniz yada 8K mönitöre çıkış verebileceğiniz tek bir port barındırmaktadır. Bellek kısmında ise 96 GB/sn aktarım hızı ve 128 bit geniş veriyolu ile 4 GB GDDR5 ile bizlerin karşısına çıkıyor.

Fiyat Performans Canavarı

Genel kullanım amacı yukarıda da belirttiğimiz üzere CAD programlarının kullanıldığı iş istasyonlarında ve bu tür bilgisayarlar da kullanılmak üzere tasarlanarak üretilmiştir. Bu denli bir ekran kartı içinde şuanlık 199$ olarak fiyatlandırılmıştır. Ülkemiz şartlarında vergilerle beraber günümüz döviz kuruyla birlikte 2.000,00TL civarlarında olabileceğini söyleyebiliriz.

AMD, Radeon Pro WX 3200 detaylı bilgiye https://www.amd.com/en/products/professional-graphics/radeon-pro-wx-3200 bu adrestende bakabilirsiniz.

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here